Ferratum vs HyBa krediidikonto – erinevused ja sarnasused

Anname ülevaate, missuguse ettevõtte finantsteenus võiks olla säästlikum ja mugavam. Kas valida rahvusvaheliselt tuntud Ferratum või uus, innovaatiline ja kodumaine HyBa?

Nii Ferratum kui HyBa võimaldavad Sul tarbijana kasutada kliendisõbralikku ja väikelaenust paindlikkumat finantsteenust nimega krediidikonto (Ferratumi puhul: laenulimiit).

Krediidikonto on justkui Sinu virtuaalne krediitkaart, mida saad oma personaalse limiidi piires kasutada mitmeid kordi täpselt siis kui vajadus tekib.

Krediidikontode peamisi erisusi kahe ettevõtte vahel näed allolevast tabelist:

HyBaFerratum
Vastus taotlusele24/7Lahtioleku aegadel
Raha kätteMinutitegaMinutitega
Maksimaalne krediidilimiit10 000 €5000 €
Maksimaalne periood60 kuud60 kuud
Paindlik tagasimaksegraafikJahJah
Minimaalne osamakse1/60 summast + intress5% summast + intress
Igakuine intressimääral 1,5%al 2%
Lepingu sõlmimistasu0 €0 €
Lepingu haldustasu0 €0 €
Väljamakse tasu0 €kuni 3%**
Intressivaba perioodEiEsimesed 30 päeva***
Tüüpilise laenunäite KKM51,72%52,08%

Andmed 07.05.2024 seisuga ja ei kajasta kampaaniapakkumisi.

** 3%-line tasu lisandub alates teisest kasutamisest. Esmakordne kasutamise on tasuta
*** 30 päevaline intressivaba periood kehtib ainult esmakliendile

Kodumaine vs välismaine päritolu

HyBa on 2021. aastal alustanud uudselt mõtlev ja 100% Eesti kapitalil põhinev finantsasutus, mis loodud üle 17-aastase kogemusega BB Finance OÜ poolt. Loe HyBa sünniloo ja missiooni/visiooni kohta lähemalt edasi SIIT.

Ferratumi alguslugu viib Eestist kaugele eemale Maltasse. Ettevõte asutati 2005. aastal ning tänaseks on Ferratum rahvusvahelises mastaabis suurim krediidiandja Euroopas. Ferratum Bank on esindatud tervelt 23-s erinevas riigis.

Jäägu ettevõtete päritolu ja taustalugu siinkohal iga lugeja enda maitseliseks eelistuseks.

Laenuväljastus töötab 24/7

Teenuse kiirus on meie pikaajalise kogemuse andmetel üks olulisem tegur, mida kliendid finantsteenuse pakkuja juures hindavad. Mõistame, et lisaraha vajadus tekib üldiselt ootamatult ja seega saab krediidikonto nii HyBa’s kui Ferratum’is igal ajahetkel avada kiirelt, mugavalt ja tasuta.

HyBa puhul saad tänu automaatsetele päringutele ja isikutuvastusele oma laenutaotlusele vastuse mõne minutiga. Teenus toimib ööpäevaringselt 24/7. Olgu jõulud, jaanid või sõbra sünnipäev, võid olla kindel, et nii HyBa on Sinu jaoks alati olemas.

Ka Ferratumis on laenuväljastus kiire. Tavapraktika kohaselt jõuab laenuraha kontole sama päeval loetud minutitega. Arvestama peab sellega, et Ferratumi laenukomisjon vaatab uusi laenutaotlusi läbi ainult lahtioleku aegadel. Seega uued kliendid riigipühadel ja ja öösiti tõenäoliselt laenu ei saa, vaid peavad ootama järgmise päevani.

Paindlik ja mugav laenu tagasimaksegraafik

Ootamatute tulevikusündmuste osas aitab turvalise tunde luua finantsteenuse paindlikkus. Nii HyBa kui Ferratumi krediidikonto puhul puudub n.ö fikseeritud maksegraafik, mis klassikaliste laenulepingute juurde käib.

HyBa puhul on minimaalne osamakse vaikimisi seatud 1/60 konto limiidi kasutusele võetud summast + intress. Laenugraafiku koostamisel kasutab HyBa võrdsete põhiosade printsiipi ehk iga järgnev makse on intresside võrra eelnevast väiksem. Laias laastus on intressi arvutamine laenujäägilt kliendi jaoks pea kaks korda soodsam lahendus kui intressi arvestamine laenusummalt.

Ferratumi puhul on on minimaalse osamakse arvutuse aluseks 5% kasutusele võetud summast, millele lisandub päevaintress. Hea meel on tõdeda, et ka Ferratum arvutab intressi otse laenujäägilt.

Laenu ühekordsel tagastamisel kummagi ettevõtte poolt lisakulusid ei kaasne. Sinu vabadus on otsustada, kas maksta laen tagasi 60 kuuga või hoopis näiteks 6 kuuga.

Krediidilimiidi ulatus ja intressi suurus

Nö paberil pakub Ferratum maksimaalset limiiti kuni 5000 € ning HyBa 10 000 €. Konkreetselt väljastatav limiit on aga alati personaalne ja sõltub laenaja pangakonto väljavõttest, kus vaadatakse üle viimase 6 kuu sissetulekud ja finantskohustused.

Arvesta, et suuremate summadega kasutamisega kaasneb ka suurem intressikulu. Nii HyBa’s kui Ferratum’is tasud intresse vaid kasutatud summalt ning arvestatakse laenujäägilt. Küll aga on ettevõtete intressimäärad ja kõrvalkulud mõnevõrra erinevad. Kui HyBa tüüpiline aastane intressimäär jääb 42,5% juurde, siis Ferratumil on vastav number 42,66%. Igakuiselt teeb see HyBa puhul intressimääraks 3,54%, võrdluses Ferratumiga on vastav määr 3,55% ehk praktiliselt sama suur.

Kulukuse osas pole kahtlust – HyBa on kliendi jaoks veidi soodsam. Kindlasti on meeldiv, et Ferratum pakub 30-päevast intressivaba perioodi, kuid selle juures on üks oluline nüanss. Tegemist on üksnes esmakliendi pakkumisega.

Krediidikontoga kaasnevad muud kulud

Tark laenaja teab, et enamasti ei ole intress ainus laenuga kaasnev kulu. Alati tasub üle uurida ja küsida kõikide laenuga kaasnevate lepingutasude ja kulude kohta.

HyBaga on lihtne – kõrvalkulusi ei eksisteeri! Konto avamine on tasuta, lepingutasusid ja muid kulusid ei ole ning intressi maksad vaid kasutatud summa pealt.

Ferratumi krediidikonto korral tuleb alates teisest krediidi kasutamisest tasuda kasutuselevõtutasu, mis on 3% krediidisummast.

Seega on mõistlik igal juhul laenutingimustega tutvuda ja kõigi tärnikeste ja eritingimustega kursis olla. Finantsteenusega märkamatult kaasnevad kulud võivad laenuotsuse lõpuks üsna kalliks muuta.

Tee otsus lähtuvalt vajadustest!

Kokkuvõtteks võib öelda, et HyBa krediidikonto on pisut soodsam valik kui Ferratum. Seda faktilist väidet toetab intressimäärade kõrvutamine kui ka krediidi kulukuse määrade võrdlus tüüpilise laenunäite alusel. HyBa CREDIT’i tüüpiline KKM on 51,72% ning Ferratum’i laenulimiidi näit 52,08%. Olgu ka mainitud, et täna (07.05 2024 seisuga) on riigi poolt kehtestatud maksimaalne lubatud määr samuti 52,08% aastas.

Igal juhul mistahes on Sinu eesmärk krediidi võtmisel, ära kunagi torma finantsteenuse valimisel! Võta alati laenupakkumisi mitmelt krediidiandjalt, et võrrelda tingimusi, paindlikkust ja muid kaasnevaid kulusid. Enne konto avamist pea nõu sõltumatu asjatundjaga ja mõtle otsus enda jaoks hoolega läbi. Alles siis otsusta!

Loe ka Credit24 ja HyBa erinevustest!

Jätka lugemist

Raha pangakontole hetkega

HyBa CREDIT võimaldab sul taotleda krediidilimiiti kuni 10 000 € ulatuses. Intressi maksad vaid kasutatud summalt.

Haldustasud puuduvad!

Libero nibh at ultrices torquent litora dictum porta info switch@info.com

Getting started is easy

Start connecting your payment with Switch App.