Korduvad küsimused

Leia siit kiirelt vastus oma küsimusele

HyBa CREDIT krediidikonto

HyBa CREDIT avab personaalse krediidilimiidi, mille ulatuses saab taotleda rahalisi väljamakseid oma pangakontole endale sobival ajal.

HyBa CREDIT krediidilimiit sobib eelkõige täisealistele isikutele, kes nõustuvad teenuse kasutamist reguleerivate tingimustega ja vastavad järgmistele eeldustele:

 1. omavad püsivat sissetulekut, sh arveldusarvet Eestis tegutsevas krediidiasutuses;
 2. korraliku maksekäitumisega;
 3. Eesti kodakondsusega või alalise elukohaga Eestis.

Logi iseteenindusse > Esita taotlus > Tutvu tingimustega > Allkirjasta leping

HyBa CREDIT krediidilimiidi taotlemine ja lepingu allkirjastamine toimub elektrooniliselt HyBa iseteeninduses.

Maksevõime hindamiseks ja personaalse krediidilimiidi määramiseks tuleb taotlemisvormis anda nõusolek enda pangakonto väljavõtte andmete analüüsiks ja vajalike päringute tegemiseks, samuti sisestada enda kontakt-ja finantsandmed. Kui saadud andmed võimaldavad avada krediidilimiidi, kuvatakse taotlejale pakkumise tingimused ja leping, mida saab allkirjastada Mobiil-ID või Smart-ID PIN2-ga.

Krediidilimiidi saab kasutusse võtta pärast krediidilepingu sõlmimist, väljamakse taotluse esitamist ja krediidisumma ülekandmist sinu pangakontole. Väljamakse taotlusi saab esitada igal ajal iseteeninduse vahendusel, väljamaksed tehakse 1 tööpäeva jooksul.

HyBa CREDIT krediiditootega ei kaasne lepingutasu ega igakuist haldustasu – krediidilimiidi kasutamisega tasud ainult intressi kasutatud krediidisummalt. Intressimäär on toodud krediidilepingu esilehel nähtuvates põhitingimustes. Samuti ei kaasne lisakulusid krediidi tagastamisel – kasutusse võetud krediiti on võimalik igal ajal suuremates summades või täies ulatuses tagastada ja seda taas kasutusse võtta. Täiendavad kulud võivad kaasneda võlgnevuste korral (nt viivis, võlateatise tasu), loe selle kohta lähemalt HyBa CREDIT lepingueelsest teabest.

Minimaalne osamakse: 1/60 kasutusse võetud krediidist + intress

Hiljemalt maksepäeval tuleb tasuda kas kogu kasutusse võetud krediit, osa sellest või vähemalt arvel näidatud minimaalne osamakse.

Kui krediidilimiit on kasutusse võetud, arvestatakse tasumisele kuuluv makse eelneva kuu viimase päeva lõpu seisuga. Kõik maksed tuleb tasuda vastavalt arvetele, mille edastame iga kuu alguses e-postiga ja teeme kättesaadavaks HyBa iseteeninduses (paberkandjal arveid ei väljastata). Arve maksetähtajaks (maksepäev) on sinu poolt taotlemisel valitud maksekuupäev, mis võib jääda vahemikku 1-15.

Kõik lepingujärgsed maksed tuleb tasuda vastavalt arvetele. Hiljemalt lepingus kokkulepitud maksepäeval tuleb tasuda vähemalt arvel näidatud minimaalne osamakse (1/60 kasutusse võetud krediidist + intress). Soovi korral võib tagastada krediiti ka suuremates summades või täies ulatuses, lisakulusid sellega ei kaasne.

Kõige mugavam on arveid tasuda HyBa iseteeninduses, kus on olemas pankade makselingid. Logi sisse Smart-ID või Mobiil-ID-ga ning leia tasumisele kuuluvad arved “Kohustused” menüü alt. Iseteeninduses toetatud pangalingid maksmiseks on LHV, Swedbank, SEB, Coop, Luminor.

Arveid saab tasuda ka eraldi pangaülekannetega, võttes aluseks arvetel toodud makserekvisiidid (oluline on märkida korrektne arvelduskonto ja viitenumber).

Igakuine maksepäev on sõltuvalt valitud kuupäevast vahemikus 1.-15. päev. Hiljemalt sinu valitud maksepäeval tuleb tasuda kas kogu kasutusse võetud krediit, osa sellest või vähemalt arvel näidatud minimaalne osamakse (minimaalne osamakse koosneb kasutusse võetud krediidi tagasimaksest ja sellelt igakuiselt arvestatud intressist).

Kui laekumine ületab minimaalse osamakse tasumiseks vajalikku summat, vähendatakse selle arvelt kasutusse võetud krediidi jääki või täidetakse muid BB Finance OÜ-ga sõlmitud lepingutest tulenevaid sissenõutavaks muutunud kohustusi.

Igal ajal on võimalik kasutusse võetud krediiti suuremates summades või täies ulatuses tagastada ja see on kliendi jaoks tasuta.

PAY ja SPLIT makseviisid

 • Ostud summas 1-500 €
 • Lihtsam ja mugavam kui pangalingid
 • Ainult paari kliki makse
 • Tasuta makseviis – mingeid lisakulusid ostule ei kaasne
 • Odavam kui krediitkaart
 • Ostad kohe aga tasud siis, kui Sulle paremini sobib
 • Ostud personaalse ostulimiidi ulatuses
 • Selge maksmine alati ühest kohast
 • Ostud summas 100-1000 €
 • Ostusumma jagatakse igakuisteks võrdseteks osamakseteks (3 kuud)
 • Tasuta makseviis – mingeid lisakulusid ostule ei kaasne
 • Lihtsam ja mugavam kui tasulised laenud ja järelmaksud
 • Ostud personaalse ostulimiidi ulatuses
 • Selge maksmine alati ühest kohast
 • Maksepäev 1.-15. kuupäeval, mis võimaldab alustada ostu eest tasumist näiteks pärast järgmist palgapäeva või tellitud kauba kättesaamist

PAY ja SPLIT makseviisid toimivad faktooringu põhimõttel – kauba või teenuse müüja loovutab müügiarvest tulenevad nõuded HyBa OÜ-le. Ostja ei pea müüjale tasuma ostu sooritamise hetkel, vaid valitud tähtaja jooksul otse HyBa OÜ-le.

PAY ja SPLIT makseviise saavad kasutada püsiva sissetulekuga inimesed vanuses 18–70 (v.a mitteresidendid), kelle kohta ei ole märkuseid maksehäireregistrite andmebaasides.

Erinevalt tavalistest laenudest ja järelmaksudest on HyBa PAY ja SPLIT makseviisid kliendi jaoks 100% tasuta, HyBa-le tuleb tasuda üksnes sooritatud ostude kogusumma. Intressi, lepingutasu, haldustasu või muid sarnaseid tasusid ei kaasne, sest PAY ja SPLIT ei ole laenutooted. Lisakulud tekivad juhul, kui ostu eest tasumine hilineb (sellisel juhul võib lisanduda näiteks viivis ja võla sissenõudmise kulu vastavalt HyBa hinnakirjale).

Ostu sooritamise järel saadame Sulle e-mailile ostuarve ja makserekvisiidid. Maksetähtaja saabudes tuletame Sulle meelde tähtaja saabumist. Maksmine on korraldatud Sinu jaoks mugavalt ja lihtsalt HyBa iseteeninduses. Logi sisse Smart-ID või Mobiil-IDga. Iseteeninduses “Kohustused” menüü alt leiad enda tasumisele kuuluvad arved. Tasuda saab mitme ostuarve puhul kõik arved korraga või siis ainult ühe arve – just nii, nagu Sulle paremini sobib. Iseteenindus toetab maksmiseks LHV, Swedbank, SEB ja Citadele pangalinke. Kui Sa oled muu panga klient, siis käsitsi makseks leiad makserekvisiidid arvelt või iseteenindusest.

Ostu sooritamise järel saadame Sulle e-mailile ostuarve ja makserekvisiidid. Ostusumma jagatakse igakuisteks võrdseteks osamakseteks, mille tasumine toimub HyBa poolt esitatavate arvete alusel üldjuhul 3 või 6 kuu jooksul. Enne iga osamakse tasumise tähtpäeva tuletame Sulle meelde tähtaja saabumist.

Maksmine on korraldatud Sinu jaoks mugavalt ja lihtsalt HyBa iseteeninduses. Logi sisse Smart-ID või Mobiil-IDga. Iseteeninduses “Kohustused” menüü alt leiad enda tasumisele kuuluvad arved. Tasuda saab mitme ostuarve puhul kõik arved korraga või siis ainult ühe arve – just nii, nagu Sulle paremini sobib. Iseteenindus toetab maksmiseks LHV, Swedbank, SEB ja Citadele pangalinke.

Kui Sa oled muu panga klient, siis käsitsi makseks leiad makserekvisiidid arvelt või iseteenindusest. Iga arve peab olema makstud hiljemalt maksepäeval arvel toodud täpses summas. Kui laekumine ületab arve tasumiseks vajalikku summat ja tekib n-ö ettemaks, võidakse ettemaksu arvelt katta tulevikus tasumisele kuuluvaid SPLIT osamakseid, samuti muid sissenõutavaks muutunud rahalisi kohustusi HyBa ees.

HyBa PAY või SPLIT makseviise saad kasutada HyBa-ga liitunud e-poodides. Ostuprotsessi viimases etapis, valides kuidas ostu eest tasuda, vali makseviiside hulgast HyBa PAY või SPLIT.

Sinu isiklik HyBa ostulimiit arvestatakse Sulle esmakordse ostu sooritamisel või iseteenindusse sisselogimisel. Ostulimiit on igal kliendil erinev ja personaalne. Ostulimiit võimaldab limiidi piires sooritada oste e-poodides.

Selleks, et pakkuda Sulle võimalikult turvalist ja mugavat teenust, rakendame me klientide isikutuvastuse meetoditena riiklikult tunnustatud Smart-ID või Mobiil-ID lahendusi

Ostu sooritamise järel saadame Sulle emailile ostuarve ja tagasimakse rekvisiidid. Maksetähtaja saabudes tuletame Sulle meelde tähtaja saabumist. Tagasimaksmine on korraldatud Sinu jaoks mugavalt ja lihtsalt HyBa iseteeninduses. Logi sisse Smart-ID või Mobiil-IDga. Iseteeninduses “Kohustused” menüü alt leiad enda tasumisele kuuluvad arved. Tasuda saab mitme ostuarve puhul kõik arved korraga või siis ainult ühe arve – just nii, nagu Sulle paremini sobib. Iseteeninduses toetatud pangalingid maksmiseks LHV, Swedbank, SEB, Citadele. Kui Sa oled muu panga klient, siis käsitsi makseks leiad makserekvisiidid arvelt või iseteenindusest.

HyBa PAY või SPLIT makseviisiga ostetud kaubad saavad Sinu omaks ning saad ise otsustada, kuidas neid edasi kasutad. HyBa ei pretendeeri ostetavate kaupade omandiõigusele ega sea nende kasutamisele mingeid piiranguid.

Ostu tagastamiseks või ostuga seonduvate pretensioonide esitamiseks tuleb kontakteeruda müüjaga, kellelt kaup osteti. Koostöös müüjaga saad lahendada ostuga seonduvad küsimused ja pretensioonid. Ostu tagastamisel või ostuhinna muutmisel teavitab müüja sellest HyBa-t, kes korrigeerib vajadusel tasumisele kuuluvaid summasid.

Ettenägematud olukorrad nagu näiteks makseraskused või ootamatud kulutused, mida ei ole eelarvesse planeeritud, võivad meil ette tulla kõigil ja täiesti ootamatult. Kui ka Sinul juhtub, et ei ole võimalik tasuda oma ostude eest kokkulepitud maksetähtajal, võta kindlasti ühendust HyBa klienditeenindusega ja leiame Sulle üheskoos parima lahenduse.

Kõikide tekkinud küsimustega võid julgelt pöörduda HyBa klienditeeninduse poole helistades numbril +372 600 2021 või kirjutades e-maili aadressile info@hyba.ee. Vastame klientide kõnedele E-R 8:30-19:00 ja L-P 8:30-17:00. Kaupmeestel palume makseviiside või makselinkidega seonduvates küsimustes kontakteeruda e-posti aadressil partner@hyba.ee.

Partnerlus ja liidestamine

HyBa makseviisiga saab Sinu klient osta kohe, kuid maksta ostu eest kuni 60 päeva hiljem (PAY) või jagada ostusumma võrdseteks osamakseteks 3 või 6 kuule (SPLIT). Makseviis on kliendile 100% tasuta ja ülilihtne. See tähendab kaupmehele vähem hüljatud ostukorve ja rohkem müüki.

PAY ja SPLIT makseviise saavad kasutada püsiva sissetulekuga inimesed vanuses 18–70 (v.a mitteresidendid), kelle kohta ei ole märkuseid maksehäireregistrite andmebaasides.

Maksed sooritatakse HyBa poolt kaupmehele korra päevas. See tähendab, et eile tehtud ostu eest toimub kanne juba täna.

Klientide maksevõimekuse riski kannab HyBa, kaupmees selle pärast muretsema ei pea.

Erinevalt tavalistest laenudest või järelmaksudest on HyBa PAY ja SPLIT makseviisid kliendile 100% tasuta. Kliendile ei kaasne ostu vormistamisega lisakulusid (intress, lepingutasu, haldustasu vms), sest PAY ja SPLIT ei ole laenutooted. See tähendab, et kliendile on protsess tunduvalt lihtsam ja ostu saab sooritada paari klikiga. Kaupmehele tähendab see jällegi vähem hüljatud ostukorve ja suuremat müüki.

Kui Sul on e-poes pangalinkide otseliidestus pangaga, siis HyBa liidestus toimib sama lihtsasti, vaja vaid muuta seadistus HyBa põhiseks ja vahetada vajalikud andmed mõne minutiga.

Otseliidestuse puudumisel pakume samuti lihtsat lahendust, millega on võimalik ca poole tunniga seadistada endale PAY, SPLIT ja PLAN makseviisid.

Anna meile oma soovist teada ja anname Sulle liidestamise juhised, kuidas saada oma e-poele soodne ja lihtne makseviis.

Makselink on maksete kogumise lahendus, mis pakub e-poes sooritatud ostude koheseks tasumiseks turvalist meetodit Eesti suuremate pankade vahendusel ning on mõeldud ostjatele, kes ei soovi ostu eest tasumist edasi lükata.

Makselink põhineb makse algatamise teenusel, mida osutab ja haldab HyBa koostööpartneriks olev litsentseeritud makseteenuse pakkuja.

HyBa makselinkide kasutamine on kordades soodsam kui traditsioonilised pangalingid.

Jah, on võimalik lisada makselinkidele lisaks ka krediitkaardimaksed (Mastercard, Visa, American Express).

Liidestus enimkasutatavate e-poe platvormidega võtab vaid mõned minutid (toetatud e-poe platvormide pluginad: WooCommerce, Shopify, Prestashop, Magento, Joomla jt). Toetatud platvormide nimekiri täieneb pidevalt. Lisa plugin vaid mõne hetkega ja seadista oma e-poele sobivaks. Custom e-poe platvormidele on olemas API dokumentatsioon.

Raha pangakontole hetkega!

HyBa CREDIT võimaldab sul taotleda krediidilimiiti kuni 4000 € ulatuses. Intressi maksad vaid kasutatud summalt

Haldustasud puuduvad!

Libero nibh at ultrices torquent litora dictum porta info switch@info.com

Getting started is easy

Start connecting your payment with Switch App.